Reklamı Göster

UMUTSUZ EV KADINLARI

#UmutsuzEvKadınları

OYUNCULAR

Nermin
Bennu Yıldırımlar
Mükemmelliğe ve kusursuzluğa odaklı karakteri, dış görünümüne de yansır. Ev kadını olmasına rağmen, her an ciddi iş toplantılarına katılacakmışçasına tertipli ve düzenli giyinir. Temizlik ve düzen takıntısı her an her yerde kendini gösterir. Hayatının en can alıcı mevzularıyla uğraştığı zamanlarda bile bu takıntılarını bastıramaz. Bazen gözü tavandaki bir lekeye, bazen de kopuk bir gömlek düğmesine takılır. Bunları düşünürken hayattan ve zamandan adeta kopar, uzaklaşır.
Elif
Ceyda Düvenci
Mesleğinde hırslı ve başarılı olan Elif, çocuk sahibi olmadan önce bankada çalışıyordu. Herkes kısa zamanda müdür olacağına kesin gözüyle bakıyordu. İlk çocuğuna hamile iken eşinin ısrarıyla mesleğini bıraktı, peş peşe doğan çocuklarından sonra da dönmeye ne zaman ne de fırsat bulabildi. Kariyerini geride bırakmış. Hiperaktif çocuklarıyla uğraşırken dağınık saçları, özensiz kıyafetleri, yorgunluktan şişmiş gözleriyle hayattan bezmiş bir görüntüye sahip.
Emel
Özge Özder
İki evlilik yapmış. İlk kocasından ayrılmış, ikincisi vefat etmiş. Oynak ruhlu, cilveli, seksi ve şuh görünme meraklısı. Yeniden evlenmek istiyor. Koca adaylarını değerlendiriyor. Son gözdesi, mahalleye yeni taşınan Sinan! Rakibi Yasemin’e karşı ise acımasız.
Yasemin
Songül Öden
Yardımsever ve güvenilir. Bazen iyi niyetten ziyade, saflığa varan sakarlıkları ile başına olur olmaz işler açıyor. Elinde olmadan yanlış anlaşıldığı ya da zor duruma düştüğü durumlar oluyor. Sebep olduğu basit olayları düzeltmeye çalışmaktan çok gizlemeyi yeğliyor. Bu durum da işlerin daha fazla büyümesine ve karışık bir hal almasına neden oluyor. Kızı Gamze ile ilişkileri anne kız ilişkisinden öte, iki can yoldaşı gibi. Karşılaştığı zorluklarla baş etmeyi, sakar davranışlarından sıyrılmayı çoğunlukla kızı sayesinde başarıyor. Eşinin kendisini genç bir kızla aldatmasını hala kabullenemeyen Yasemin'in uzun zamandır kalbi boş.